Felnőtt Rendelés
Rendelésemen olyan páciensekkel foglalkozom, akik önálló életvitelre képesek, nem küzdenek súlyos pszichiátriai betegséggel vagy intenzív beavatkozást igénylő krízis állapotokkal, azonban pillanatnyilag olyan élethelyzetbe kerültek, amiben elakadtak és aktuális nehézségüket nem tudják egyedül megoldani.
Gyakori témák és területek:
- szorongás
- depresszió
- párkapcsolati nehézségek
- önértékelési zavarok
- szülői szerep nehézségei
- gyermekvállalással kapcsolatos nehézségek
- munkahelyi és családi konfliktusok
- stresszel való megküzdés nehézségei
- testi betegségekkel való megküzdés
- pszichoszomatikus tünetek
- teljesítményzavar
- gyász, veszteség feldolgozás.
Mi történik a bejelentkezés után?
A bejelentkezést követően 1-3 alkalmas találkozásra szerződök a hozzám forduló páciensekkel. Ezen alkalmak során tisztázzuk a közös munka kereteit, átbeszéljük az elvárásokat, és körbejárjuk a hozott problémát. Ekkor kerül sor pszichodiagnosztikai teszt felvételére is. Ennek a szakasznak a lezárulása után két dolog történhet. Az első esetben közösen megfogalmazzuk a probléma fókuszát, megállapodunk a közös munkában és folytatjuk a heti rendszerességű üléseket egészen addig, amíg a megfelelő változás meg nem történik a páciens érzelmi életében.
Előfordulhat azonban olyan eset is, amikor a diagnosztika lezárása után úgy ítélem meg, hogy a probléma megoldásában nem én tudom a legmegfelelőbben segíteni a pácienst. Ennek több oka is lehet. Egyik helyzet az, amikor megítélésem szerint a páciens fejlődését olyan pzichoterápiás módszer tudná segíteni, aminek én nem vagyok birtokában. Például ha a páciens aktuális problémáinak kezelését csoport vagy családterápiában való részvétel hatékonyabban segítené, mint a kétszemélyes, alapvetően verbális hangsúlyú terápián való részvétel. De akad olyan eset is, amikor a páciensnek gyógyszeres kezelésre, esetleg intézményi ellátásra van szüksége. Ilyenkor a pácienst tovább irányítom a megfelelő intézménybe vagy a megfelelő kollégához.
Online terápia
Rendelésemen indokolt esetekben lehetőség van online terápián való részvételre is. Erre a munkamódra a Skype platformot használom. Online terápiára általában akkor kerül sor, amikor a személyes jelenléttel való ülések nem megvalósíthatók. Ilyen például a súlyos betegség esetén létrejövő akadályoztatottság, vagy külföldi tartózkodás. Ugyanakkor fontos szem előtt tartani, hogy távterápiát nem lehet minden esetben, mindenkinél alkalmazni. A folyamat elején, a diagnosztikus szakaszban dől el, hogy javasolható e ez a munkamód.